O firmie INTER-BUD

INTER-BUD Developer – jakość i doświadczenie

Grupa INTER-BUD jest prywatną grupą inwestycyjną i wykonawczą, istniejącą na krakowskim rynku już od ponad trzydziestu lat. Obecnie skupia kilkanaście spółek specjalizujących się w poszczególnych sektorach branży budowlanej i inwestycyjnej.

Mocnym filarem Grupy jest działalność deweloperska spółki INTER-BUD Developer – jest jednym z liderów rynku deweloperskiego w Krakowie. Wybudowaliśmy i pzekazaliśmy prawie 6 tysięcy mieszkań i domów, 15 dużych osiedli mieszkaniowych i 4 osiedla domów jednorodzinnych. Jesteśmy wiodącym i wielokrotnie nagradzanym deweloperem na krakowskim rynku mieszkaniowym, a obecnie również inwestorem i deweloperem w sektorze nieruchomości komercyjnych. Dynamiczny rozwój tego obszaru działalności stanowi konsekwencję świadomych i długoterminowych działań w zakresie planowania i przygotowania inwestycji, prowadzonych w oparciu o własne biuro projektowe, zaplecze techniczne i wykonawcze. 

Fabryczna CityWiślane Tarasy 2.0 czy Grzegórzki Park to flagowe inwestycje działalności deweloperskiej, które są najlepszym przykładem tego, jak można zrewitalizować poprzemysłowe tereny w centrum Krakowa i podnieść jakość nowej zabudowy mieszkaniowej i biurowej powstającej w mieście.

Tworzymy miejsca przyjazne mieszkańcom i samowystarczalne pod wieloma względami. Zastosowane w nich zostają unikatowe rozwiązania ekologiczne i urbanistyczne. Osiedla mieszkaniowe doskonale wkomponowują się w kontekst dzielnicy oraz całego miasta. Projekty zachwycają przyszłych mieszkańców nie tylko wyjątkowym designem i nowoczesną formą architektoniczną, ale również zastosowaniem licznych udogodnień zwiększających komfort użytkowania.

Grupa INTER-BUD zawdzięcza sukces własnej, ugruntowanej na rynku marce kojarzącej się z nowymi inwestycjami zaspokajającymi potrzeby i aspiracje klientów. Jednocześnie przykłada duże znaczenie do lokalizacji swoich inwestycji, które zawsze mają charakter wyjątkowy i prestiżowy oraz, co ważne, przyczynia się w znacznym stopniu do zrewitalizowania dużych obszarów poprzemysłowych Krakowa. 

Zostaliśmy siedmiokrotnie uhonorowani statuetkami Złotego Sokoła i tytułem Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku, a w 2022 roku dodatkowo otrzymaliśmy Specjalną Nagrodę Jubileuszową za całokształt działalności z okazji X edycji tego prestiżowego konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań w Krakowie.

Czym się zajmujemy?


Nasza działalność jako dewelopera budowlanego w zakresie inwestycji mieszkaniowych obejmuje: zakupy gruntów, projektowanie budynków w oparciu o własne biuro projektowe, realizację inwestycji budowlanych, sprzedaż lub wynajem budynków, administrację i zarządzanie nieruchomościami.

To, co cechuje nasze działania, to terminowe realizowanie inwestycji, stała i doświadczona kadra pracowników, zarówno biurowo-administracyjnych, jak i budowlanych, współpraca z najlepszymi biurami architektonicznymi oraz własny dział sprzedaży i obsługi klienta.

W naszej pracy dewelopera i w trakcie realizacji każdej inwestycji kierujemy się też ścisłą dokładnie przestrzeganą polityką jakości. Aby realizować tę strategię, prowadzimy analizy zadowolenia klienta, weryfikujemy wykonawców usług budowlanych, organizujemy szkolenia pracowników i - co istotne - jesteśmy elastyczni i na życzenie klienta realizujemy zmiany lokatorskie w wybranych mieszkaniach.

INTER-BUD Developer jest częścią Grupy INTER-BUD, która posiada szereg innych specjalizacji takich, jak:

  • generalne wykonawstwo inwestycji,
  • wykonawstwo usług remontowo-budowlanych i instalacyjnych,
  • wykonawstwo robót drogowych i ziemnych,
  • wykonawstwo i montaż systemów elewacyjnych,
  • wykonawstwo i montaż stolarki PCV,
  • projektowanie i wykonawstwo techniki basenowej.

 


 

Kontakt

Inter-Bud Developer sp. z o.o. sp.k.

 Biuro Zarządu
ul. Czerwone Maki 65, 30-392 Kraków
Tel.: +48 12 25 25 320 - sekretariat 
e-mail: developer@inter-bud.pl

Nagrody i wyróżnienia
INTER-BUD Developer


Na przestrzeni 34 lat działalności deweloperskiej firma INTER-BUD Developer otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Z przyjemnością prezentujemy najważniejsze z nich:  

 

2004 r. - Nagroda Specjalna Złotego Sokoła 2004 przyznana w konkursie o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku 2004 organizowanym co 2 lata przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań.

2006 r. - Nagroda Specjalna Złotego Sokoła  2006 przyznana w konkursie o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku 2006, organizowanym co 2 lata przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań.

2007 r. - Tytuł „Firmy Przyjaznej Maluchom”, przyznany w drugiej edycji akcji Gazety Wyborczej „Kraków Przyjazny Maluchom”

2008 r. - Nagroda Specjalna Złotego Sokoła 2008 przyznana w konkursie o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku 2008 organizowanym co 2 lata przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań.

2009 r. – Budowa Roku 2009 dla inwestycji Wiślane Tarasy organizowanej przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa

2010 r. Nagroda Specjalna Złotego Sokoła 2010 przyznana w konkursie o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku 2010 organizowanym co 2 lata przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań.

2011 r. – II miejsce w rankingu Mieszkaniowej Marki Roku, najbardziej rozpoznawalnej marki na polskim rynku nieruchomości.

2012 r. - główna nagroda artURBANICA, w konkursie organizowanym przez ZIKiTdla Wiślanych Tarasów za interesującą kompozycję urbanistyczną - sekwencję otwartych wnętrz poszczególnych kwartałów zabudowy zgrupowanych wzdłuż ogólnodostępnego ciągu pieszo-rowerowego łączącego Bulwary Wiślane od strony ul. Podgórskiej z rejonem Ronda Kotlarskiego, wysoki standard elementów małej architektury oraz wysoką jakość kompozycji zieleni.

2014 r. - Nagroda Specjalna Złotego Sokoła 2014 przyznana w konkursie o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku organizowanym co 2 lata przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań.

2016 r. – II miejsce dla inwestycji Grzegórzki Park w plebiscycie „Inwestycja przyjazna mieszkańcom” organizowanym przez Krakowski Rynek Nieruchomości

2018 r. – Nagroda Specjalna Złotego Sokoła 2018 przyznana w konkursie o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku 2018, organizowanym co 2 lata przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań.

2019 r. - Nominacja do ogólnopolskiego konkursu „Inwestycja Dekady”, organizowanym przez portal RynekPierwotny.pl 

2020 r. I miejsce dla inwestycji Wiślane Tarasy 2.0 w plebiscycie "Inwestcja Przyjazna Mieszkańcom", organizowanym przez Krakowski Rynek Nieruchomości

2020 r. - Nagroda Specjalna Złotego Sokoła 2020 przyznana w konkursie o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku 2020, organizowanym co 2 lata przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań.

2022 r. -  nominacja do tytułu Symbol Nowoczesnego Mieszkania 2022 

2022 r. - tytuł Dewelopera Roku 2021 - tytuł przyznany przez Gazetę Finansową i Home&Market

2022 r. - Nagroda Jubileuszowa
 przyznana z okazji XX-lecia organizacji konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła oraz X edycji konkursu

2022 r. - Spółka INTER-BUD Developer została Laureatem Diamentów Forbesa

2023 r. - Spółka INTER-BUD Developer została Laureatem Diamentów Forbesa

2024 r. - Spółka INTER-BUD Developer została Laureatem Diamentów Forbesa

2023 r. -  Wyróżnienie Dewelopera Roku w raporcie Gazety Finansowej i Home&Market,  w którym znajdują sie firmy, ktore cechuje świetna pozycja i opinia na rynku oraz najwyższy poziom świadczonych usług, podejście proekologiczne w rozwiązaniach jakie proponują swoim klientom.

Nagrody za stoisko targowe:

2008 r. – II miejsce w Plebiscycie Wystawców Perfect Stand w kategorii Najatrakcyjniejsze stoisko targowe organizowane przez tabelaofert.pl

2015 r. – I miejsce dla Najlepszego Wystawcyoraz nagroda za najlepsze stoisko i obsługę targową – Targi Mieszkań i Domów 19-20 września 2015 organizowanym przez Nowy Adres S.A.

2016 r. - II nagroda za najlepsze stoisko i obsługę targowąw kategorii Najlepszy Wystawca w konkursie organizowanym przez Nowy Adres S.A.

2020 r. - II nagroda za najlepsze stoisko i obsługę targową w konkursie organizowanym przez Nowy Adres S.A.

2022 r. - Nagroda Acantus Aureus za uczestnistwo w targach ze stoiskiem najbardziej sprzyjającym  realizacji nowoczesnego  expo marketingu na Targach Mieszkań i Domów 2022 w Krakowie

MEDIA
Grupa INTER-BUD 


 

Rzecznik Prasowy Grupy INTER-BUD:

Marek Szuba
marek.szuba@inter-bud.pl
tel.kom: +48 601 488 085

 

MEDIA o nas:

 

Life in Kraków

12.10.2021

Fabryczna 13 - nowy adres na gastronomicznej mapie Krakowa. To sześć unikatowych restauracji w jednym pasażu, połączonych wielkim ogródkiem z dodatkowym, zewnętrznym wspólnym barem dla wszystkich restauracji. Restauracje w sumie pomieszczą niemal 800 osób jednocześnie, a we wspólnym, zadaszonym ogródku – największym tego typu w Krakowie – może spędzać czas prawie 450 kolejnych gości.

 

Więcej na stronie Lifeinkrakow.pl.

 

 


E-hotelarz

12.10.2021

Hotel Mercure Kraków Fabryczna City  m.in. ze 195 pokojami, basenem, SPA i restauracją Destilo otworzył drzwi dla pierwszych gości. Zlokalizowany w zabytkowych, z prawie 100-letnią historią budynkach na terenie dawnej Państwowej Wytwórni Wódek (późniejszej destylarni Polomos), obiekt jest częścią powstającej usługowej i konferencyjnej inwestycji Fabryczna City.


Więcej na stronie E-hotelarz.pl.

 

 

 

 

KRN

10.09.2020

Jak co roku czytelnicy czasopisma „Krakowski Rynek Nieruchomości” i portalu KRN.pl wybrali projekty mieszkaniowe, które najlepiej spełniają ich oczekiwania. Tym razem wygrała inwestycja firmy INTER-BUD Developer Wiślane Tarasy 2.0.


Więcej na stronie Krajowego Rynku Nieruchomości.

 

 

 

Dziennik Polski

19.12.2019

Trzy najbardziej spektakularne inwestycje powstające na Grzegórzkach są dziełem firmy INTER-BUD, zagospodarowującej w tym miejscu tereny o łącznej powierzchni blisko 20 hektarów. Sześciokrotny zdobywca Złotego Sokoła w konkursie o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku sukcesywnie zmienia oblicze terenów poprzemysłowych.


Więcej na stronie Dziennika Polskiego.

 

 

 

Property News

29.11.2019

200-pokojowy hotel Mercure powstanie w ramach realizowanej w Krakowie inwestycji Fabryczna City. Długoletnia umowa franczyzy została zawarta pomiędzy grupą Orbis a krakowskim deweloperem - firmą Inter-Bud. Otwarcie hotelu planowane jest na pierwszy kwartał 2021.

 

Więcej na stronie Propertynews.pl.

 

 

 

Dziennik Polski

9.10.2019

Krakowskie Grzegórzki w błyskawicznym tempie zmieniają swój charakter. Industrialna niegdyś dzielnica staje miejscem z nowoczesną, ekskluzywną, apartamentową zabudową, pięknie utrzymaną zielenią i funkcjonalnymi terenami o charakterze wypoczynkowym oraz rekreacyjnym.

 

Więcej na stronie Dziennika Polskiego.

 

 

 

Property News

12.08.2019

UBS wprowadzi się do dwóch biurowców Fabryczna Office Park realizowanych przez Inter-Bud w ramach projektu Fabryczna City – omnifunkcyjnej inwestycji, która powstaje przy Alei Pokoju w Krakowie. Umowa najmu pomiędzy UBS a krakowskim deweloperem na przeszło 19,5 tys. mkw. powierzchni biurowej to największa transakcja na rynku nieruchomości biurowych w historii Krakowa pod względem wynajętej powierzchni w ramach pojedynczej transakcji.

 

Więcej na stronie Propertynews.pl.

 

 

Dziennik Polski

21.02.2018

W Krakowie każda dzielnica ma swoje pięć minut. W początkach transformacji nowe inwestycje powstawały przede wszystkim w Krowodrzy, później przyszedł czas na Podgórze i rejon Ruczaju. Dziś uwagę zwracają przede wszystkim Grzegórzki, które z dzielnicy o charakterze przemysłowym przekształcają się w miejsce atrakcyjne pod względem mieszkaniowym, rekreacyjnym, a także kulturalnym. To proces zaskakująco szybki nawet dla kogoś, kto urodził się już w tym stuleciu.

 

Więcej na stronie Dziennika Polskiego.

 

 

Dziennik Polski

15.11.2017

Unikatową formą urządzenia zieleni na osiedlu Wiślane Tarasy 2.0 będą ogrody wertykalne, porośnięte bujną roślinnością.

 

Więcej na stronie Dziennika Polskiego.